Kryteria wyszukiwania

2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht żaglowy
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Australia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Australia Kojarzy się głównie z Operą w Sydney czy też z Ayers Rock - świętą skałą Aborygenów. Jednakże dla Australii charakterystyczne jest przede wszystkim wielkie bogactwo naturalnych skarbów - niezamieszkałych wysp, wysepek, Wielkiej Rafy Koralowej, lagun i plaż, przez co jest to idealne miejsce dla żeglarzy.

Australia to szóste co do wielkości państwo świata. Kraj obejmuje najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne, mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Australia nie posiada granic lądowych z żadnym państwem, ale ma sąsiadów poprzez morza. Australia jest krajem wysoko rozwiniętym: charakteryzuje się bardzo dobrą jakością życia, opieką zdrowotną, wysokim wykształceniem mieszkańców, dużą swobodą w działalności gospodarczej itd. Ludność Australi to społeczeństwo wielokulturowe, przede wszystkim ze względu na stosunkowo krótką historię i migrację ludności praktycznie z całego świata.

Klimat Australii i fakt, że jest to najbardziej suchy kontynent na Ziemi sprawiają, że stanowi ona idealny cel żeglarskich wakacji - odpoczynku na wodzie, na plaży i uprawiania różnorodnych sportów przez cały rok. Wielkość kontynentu sprawia, iż różne jego rejony są bardziej atrakcyjne w różnych porach. Południową część lepiej odwiedzić w miesiącach grudzień-luty, gdy pogoda sprzyja wypoczynkowi i kąpielom, natomiast na północy przypada pora deszczowa i wysyp "morskich os". Pora zimowa (czerwiec-lipiec) to idealne warunki w Queensland w północnej części. Najlepszym okresem na żeglowanie jest wiosna, czyli sierpień-październik.

Współpracujący z nami armator proponuje rejsy z Airlie Beach oraz Hamilton Island. Doskonale przygotowana flota jachtów (Bavaria, Catalina, Delphia), katamaranów (Mahe, Lavezzi, Salina, Seawind) uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami.Porty / Mariny / Kotwicowiska

Airlie Beach - najbardziej wakacyjne miejsce na wschodnim wybrzeżu Australii. Jedna główna ulica z licznymi kawiarniami, restauracjami, pubami i sklepami, laguna, promenada - trochę jak w Sopocie. Samo miasteczko stanowi przejście do Pasażu Whitsunday - gdzie znajdują się setki wysp Rafy Koralowej (np. Hayman, Hamilton, Daydream), na których królują słońce, błękit wody i piaszczyste plaże.

 


Mackay - miasto z przepiękną starówką i największym portem przeładunkowym trzciny cukrowej na świecie. Wśród licznych atrakcji, na uwagę zwracają plaże na północy od miasta, Rotary Lookout - miejsce widokowe na szczycie góry Oscar, Farleigh Sugar Mill - wycieczka po cukrowni, Park Narodowy Eungella, Cape Hillsborough, Wyspy Brampton i Carlisle.

Whitsunday Islands - Wyspy Zielonych Świąt położone są na północno - wschodnim wybrzeżu Australii, to najbardziej znany archipelag leżący u wybrzeży Queensland i równocześnie, dzięki niezliczonym kanałom oddzielających poszczególne wyspy, stanowi istny raj dla żeglarzy. To grupa 74 powulkanicznych wysp i wysepek poprzecinana turkusowymi wodami Morza Koralowego. Wyspy dzielą się na cztery grupy: Molle Islands, Whitsunday Islands, Lindeman Islands oraz Repulse Islands i większość z nich ma pagórkowatą powierzchnię porośniętą lasami. Większość wysp pozostaje w dalszym ciągu niezamieszkana. Słyną z błękitnej wody i szerokich plaż uformowanych z białego piasku. Najlepiej to miejsce określił kapitan Cook w swoim dzienniku "Wszędzie znakomite warunki do zakotwiczenia statku ... Cały pasaż pomiędzy wyspami a lądem wydaje się być jedną wielką bezpieczną przystanią..."

   

 

Hamilton Island - najbardziej skomercjonalizowana z całego archipelagu Whitsunday. Główna ulica bywa ironicznie nazywana "Disneyland Daiquiri". Kurort z pływającą marina, sklepami, restauracjami, barami, wielkim kompleksem sportowym, a nawet małym zoo. Najpraktyczniejszym pojazdem nadającym się do poruszania po wyspie jest melex.

 

 Ciekawostki i porady

 

 • Najlepiej i najszybciej dostać się na Australię drogę lotniczą (bilet lotniczy Warszawa - Sydney - Warszawa w kwocie min. 5400 PLN/osobę). Naszym klientom oferujemy pomoc przy poszukiwaniu i rezerwacji przelotów do/z miejsca docelowego czarteru oraz transferu z lotniska do mariny.
   
 • Przy wyjazdach do Australii wymagana jest wiza (bezpłatna). Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii http://www.border.gov.au/.
   
 • Na rejs należy zabrać przede wszystkim dobre mapy, maskę, płetwy, piankowy kombinezon do nurkowania (tzw. wet-suit, który nie tylko chroni przed oparzeniami meduz ale też pomaga zachować ciepło), buty do chodzenia po rafie oraz po plażach (reef schoes), często pokrytych martwymi koralami o niebezpiecznie ostrych brzegach, polaryzowane okulary przeciwsłoneczne, dużo kremu do opalania. Nurkowanie w Whitsunday jest obowiązkowe :). Centra nurkowe można znaleźć w prawie każdym kurorcie.
   
 • Należy bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń umieszczonych na tablicach, które ostrzegają przed niebezpiecznymi drapieżnikami (krokodyle, rekiny, meduzy) i innego rodzaju zagrożeniami dla zdrowia i życia.
   
 • W niektórych stanach dostęp do terytoriów zamieszkiwanych przez Aborygenów wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia.
   
 • Licząca 6 km Whitehaven Beach (niebiańsko biała plaża) na największej wyspie archipelagu - Whitsunday Island, to najdłuższa i zarazem najlepsza plaża, zaś oblewające ją wody stanowią wymarzone miejsce do nurkowania. Niezamieszkana i objęta ścisłą ochroną jako Park Narodowy i Park Morski. Na jej płyciznach występuje kilka gatunków żółwi.
    
 • Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > luty - Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Perth. Jest to najważniejszy festiwal w Zachodniej Australii. Różnorodne imprezy teatralne, muzyczne, filmowe, plastyczne i literackie.
  > kwiecień - ANZAC Day. Święto braterstwa broni Australijczyków i Nowozelandczyków.
  > czerwiec - Urodziny Królowej. W czasie tego święta tradycyjnie organizuje się wspaniałe pokazy fajerwerków.
  > grudzień - Regaty Sydney - Hobart rozgrywane od 1945 roku. Organizatorem regat jest Cruising Yacht Club of Australia i są jednymi z najbardziej znanych imprez żeglarskich na świecie. Trasa regat to 628 Mm, od Sydney przez Cieśninę Bassa do Hobart na Tasmanii.
   

 Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z Airlie Beach i Hamilton Island:
 

 Airlie Beach / Hamilton Island - 9 dni

1: Airlie Beach - zaokrętowanie
2: Airlie Beach - Whitsunday Island
3: Whitsunday Island - Hook Island
4: Hook Island
5: Hook Island - Hamilton Island
6: Hamilton Island - Hook Island
7: Hook Island - Border Island
8: Border Island - Haslewood Island
9: Hazlewood Island - Hamilton Island
10: Hamilton Island - wyokrętowanie

Hamilton Island / Hamilton Island - 14 dni
1: Hamilton Island - zaokrętowanie
2: Hamilton Island - Shaw Island 13 Mm
3: Shaw Island - Thomas Island 4 Mm
4: Thomas Island - Shaw Island 11 Mm
5: Shaw Island - Chalkies Beach 11 Mm
6: Chalkies Beach - Whitsunday Island 6 Mm
7: Whitsunday Island - Border Island 9 Mm
8: Border Island - Hook Island 10 Mm
9: Hook Island - Hayman Island 4 Mm
10: Hayman Island - Airlie Beach 16 Mm
11: Airlie Beach - South Molle Island 9 Mn
12: South Molle Island - Hook Island 9 Mm
13: Hook Island - Long Island 13 Mm
14: Long Island - Hamilton Island 8 Mm
15: Hamilton Island - wyokrętowanie