Kryteria wyszukiwania

2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht żaglowy
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Belgia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Belgia Belgia kojarzy się nam z czekoladą, która to właśnie w tym kraju miała swe początki, setkami gatunków piwa, które doceni niejeden smakosz tego trunku, oryginalnymi koronkami, podziwianymi przez każdą kobietą z niebanalnym gustem. Ale przede wszystkim, z pięknymi szlakami żeglugi śródlądowej, które stanowią idealne miejsce na niezapomniany rejs barką i jednoczesne podziwianie tej unikatowej na skalę światową średniowiecznej architektury.

Belgia leży w północno-zachodniej Europie, nad Morzem Północnym. Od zachodu graniczy z Francją, od południa z Luksemburgiem, od wschodu z Niemcami, a od północy z Holandią oraz posiada 64 km granicy morskiej. W stolicy Belgii - Brukseli mają swoją siedzibę m.in. Unia Europejska oraz NATO. Belgię zamieszkują przedstawiciele dwóch głównych grup językowych: mówiący po holendersku Flamandowie oraz francuskojęzyczni Walonowi. Znacznie mniej liczna jest społeczność niemieckojęzyczna. Nazwa kraju wywodzi się od nazwy rzymskiej prowincji Gallia Belgica, będącej częścią Galii. Największe miasta to Bruksela, Antwerpia, Gandawa, Charleroi oraz Liège.

Belgia leży w zlewisku Morza Północnego, a prawie całe jej terytorium należy do dorzecza dwóch rzek: Skaldy i Mozy. Belgia ma 2 043 km wodnych szlaków śródlądowych, w tym 1 532 km otwartych dla żeglugi. Główną rolę w transporcie morskim odgrywa port w Antwerpii. Dzięki rozwiniętemu systemowi kanałów, do portów w Gandawie i Brukseli zawijają również statki pełnomorskie. Wybrzeża są tu płaskie, wyrównane, z szerokimi, piaszczystymi plażami.

Państwo jest położone w strefie klimatu umiarkowanego morskiego. Najniższe średnie temperatury powietrza występują w styczniu (3°C), a najwyższe w lipcu (18°C). Większy kontynentalizm klimatu cechuje Ardeny, gdzie temperatura zimą często spada poniżej 10°C. Średnie miesięczne opady wahają się od 54 mm w lutym i kwietniu, do 78 mm w lipcu. Klimat Belgii cechuje duża wilgotność powietrza, częste opady deszczu i duży poziom zachmurzenia.

Kuchnia Belgijska, choć bardzo ciekawa i zróżnicowana, jest w Polsce często niedoceniana. Najbardziej rozpowszechnionymi na świecie belgijskimi potrawami są frytki i gofry. Z Belgii pochodzi również cykoria. Belgia była również pierwszym krajem w Europie, w którym zaczęto wyrabiać czekoladę. Na wybrzeżu popularne są krokiety krewetkowe.Porty / Mariny

Flandria to znajdujący się na północy kraju region Belgii. Na jego terenie znajduje się Bruksela, która, jak wiadomo, jest jednocześnie stolicą państwa i tegoż regionu. Ponadto, to jedno z ważniejszych pod względem politycznym miast Europy. Bowiem to właśnie tu znajduje się siedziba Komisji Europejskiej, Rady Unii Europejskiej, Parlamentu Europejski oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Bruksela zachwyci jednak turystów nie swoim znaczeniem na politycznej arenie, a wspaniałą architekturą i historią. Dla osób, które właśnie tu postanowią zejść na ląd polecić można zwiedzanie muzeów (np. Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych, Narodowe Muzeum Sztuki i Historii, Pałac Sztuk Pięknych), galerii, czy zwyczajne spacery połączone z podziwianiem perełek architektury. Warty uwagi jest również gotycki ratusz Hotel de Ville i symbol miasta fontannę Manneken Pis. 

 


Brugia to idealne miejsce na rejs barką. W okolicy tego miasta znajdziemy bowiem wiele kanałów i szlaków wodnych. Ponadto, to ważny port śródlądowy, który łączy się kanałami z miastami: Ostenda, Zeebrugge oraz Gandawą. Brugia to jedno z piękniejszych miast europejskich, zwana często „Flamandzką Wenecją”. Oczywistym jest więc fakt, że najkorzystniej jest podziwiać ją podczas rejsu barką. Z pewnością warto zatrzymać się i zwiedzić XIV-wieczny, gotycki ratusz, XIII - wieczną wieżę Bellfort, katedrę Saint - Salvator.

 

 
Westhoek to region skupiający najwięcej szlaków wodnych. Najważniejszym punktem jest port Nieuwpoort, który jednocześnie jest uroczym miasteczkiem. W okolicy można również znaleźć piękne plaże.

 

 Ciekawostki i porady

 • Na wybrzeżu występują liczne poldery położone do 2 m poniżej poziomu morza.
   
 • Atrakcją turystyczną na wybrzeżu jest łowienie krewetek za pomocą siatek i koszy.
   
 • Głównymi miastami położonymi na wybrzeżu są Ostenda, Zeebrugge i Antwerpia.
   
 • Choć językami urzędowymi w Belgii są francuski, niderlandzki i niemiecki, porozumiewanie się w po angielsku nie powinno stanowić problemu.
   
 • Nieoficjalnym świętem jest obchodzony 8 lipca dzień św. Medardusa, czyli "świętego od deszczu”. Według tradycji jeśli tego dnia pada deszcz, to będzie padał jeszcze przez najbliższe czterdzieści dni.
   
 • W Belgii istnieje najwięcej na świecie rodzajów piwa.