Kryteria wyszukiwania

2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht żaglowy
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Francja - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Francja Francja to kraj obdarzony wieloma akwenami, w dodatku bardzo zróżnicowanymi przyrodniczo. Chcąc żeglować u jej brzegów, mamy do wyboru: Morze Śródziemne, Morze Północne, Kanał La Manche, a to tego jeszcze Zatokę Baskijską.

Jakby tego było mało, Francja posiada również rozbudowaną sieć rzeczną, co sprawia, iż kraj ten wydaje się być wprost stworzony do zwiedzania go z poziomu pokładu.

Jak się tam dostać

Jak się uprzemy, dojedziemy do Francji samochodem, chociaż będzie to trochę trwało. Najprościej, oczywiście, dolecieć samolotem - najlepiej skomunikowany ze światem jest Paryż, dysponujący aż trzema lotniskami: najbardziej popularne i największe, de Gaulle'a 9z Polski latają LOT, Air France), Orly, położone 13 km od miasta czy Beauvois,, 84 km od stolicy Francji, na które lataja z Polski tanie linie lotnicze, takie jak Ryanair czy Wizz Air.

Klimat

Francja jest jednym z większych państw Europy, a co za tym idzie, jej klimat wygląda zupełnie różnie w poszczególnych rejonach kraju.

W północnej części panuje klimat wilgotny umiarkowany, charakteryzujący się chłodnymi latami i relatywnie ciepłymi zimami.

Z kolei na południu Francji lata bywają bardzo suche i upalne, a temperatury rzędu 30°C nie są tu niczym niezwykłym. Zimy dla odmiany są bardzo ciepłe i łagodne - temperatura rzadko spada tu poniżej 10°C. Cechą charakterystyczną dla południowych rejonów kraju jest także mistral: chłodny i porywisty wiatr, występujący głównie zimą oraz wiosną i niemal zawsze gwarantujący słoneczną pogodę i bezchmurne niebo.

Porady praktyczne

Francja słynie głównie ze swoich dokonań kulinarnych, które wykraczają daleko poza odnóża płazów, wina (te akurat są trochę przereklamowane) i sery. Dlatego odwiedzając ją, warto skosztować szczególnie jedzenia podawanego w małych, lokalnych i nieskażonych komercją przybytkach.

Jeśli zdecydujecie się żeglować u atlantyckich wybrzeży Francji, musicie przygotować się albo na wyścig z czasem, albo na… niespodzianki. Występują tam znaczne pływy, co trzeba wziąć pod uwagę, pragnąc zdążyć na czas do portu i nie zostać gdzieś na świeżo utworzonej mieliźnie.

Okolice Kanału La Manche to miejsce, gdzie można spotkać jedne z największych pływów nie tylko w Europie, ale i na świecie - w ciągu 6 godzin poziom wody potrafi się tam zmienić nawet o dziewięć metrów. Porty / Mariny

Riwiera Francuska - należy do najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków, co znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w ilości turystów, ale też w cenach, które plasują się wśród ścisłej czołówki najdroższych miejsc w Europie.

Częścią Riwiery jest słynne Lazurowe Wybrzeże, położone pomiędzy Marsylią i Saint Raphaël i odwiedzane każdego roku przez 10 mln turystów, złaknionych słońca (na wspaniała pogodę można tu liczyć średnio przez 330 dni w roku), morza i luksusów.

Do najpopularniejszych miast regionu należą Cannes, Marsylia, Tulon, Saint-Tropez, Nicea, Grasse i Menton. Wszystkie one mają swój niepowtarzalny urok, jednak pragnąc ominąć najbardziej zatłoczone i najdroższe mariny, warto zdecydować się na opcje alternatywne. Na przykład, zamiast Nicei można wybrać Ville Franche, a zamiast St. Tropez - Port Grimmaud. W okolicach Saint Tropez polecamy też przybić do Ille de Port Cros w archipelagu wysp Porquerolles. Jest to idealne miejsce do zejścia na ląd, tym bardziej, że większą część wyspy stanowi Park Narodowy.

 


Saint Tropez - to świetny punkt docelowy dla żeglarzy. Słoneczne dni, delikatna bryza i przepiękne morze stanowi raj dla odwiedzających. Znajdziemy tu mnóstwo ekskluzywnych sklepów, wytworne restauracje i jak zawsze we Francji - dobre wino. Spacery krętymi uliczkami, kierują nas do klimatycznych knajpek, a szczególną przyjemność sprawia podziwianie miasta z wyżej położonych punktów, w szczególności wieczorną porą. Można tu spotkać wiele znanych osobistości . Z pewnością jest to luksusowy kurort, który wydać może się snobistycznym miejscem, jednak nie można zaprzeczyć, że jest to idealne miejsce na rejs.

 

 

 

 

 

 
Cannes - to luksusowy kurort, z ekskluzywnymi butikami. Najpopularniejsze miejsce spacerowe stanowi pasaż położony tuż przy nabrzeżu. Można tu spotkać gwiazdy kina, które zjeżdżają na coroczny festiwal filmowy. Również na co dzień wiele z nich, posiadających wille na wybrzeżu, spędza urlop na tutejszych plażach.

Nicea - to miejscowość położona w Prowansji i zarazem pierwszy kurort powstały na Lazurowym Wybrzeżu. Mieszczą się tu: uzdrowisko, piękne kąpielisko oraz ośrodek sportu i rekreacji. Z zabytków warte uwagi są ruiny rzymskich term oraz amfiteatru, przepiękne kościoły, pałac senacki i pałac Lascaris. Warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży Promenade des Anglais (Promenada Anglików), do egzotycznego ogrodu Alberta I, jak również zaglądnąć do kilku muzeów.

   

 
Camargue - to miejsce dla tych, którzy wolą odpocząć na łonie natury. W delcie rzeki Rodan, przy ujściu do Morza Śródziemnego położona jest bagienna kraina, której jedną trzecią powierzchni zajmują jeziora. Na północy krainy leży miejscowość Arles, gdzie mieszkał i tworzył malarz Vincent van Gogh. Turystyczny Port Camargue to plątanina pomostów i półwyspów, a przy tym marina, która podobno jest największą w Europie.

Bretania - czyli wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, ma nieco inny charakter - bardziej nieokiełznany i z pozoru groźniejszy. Jej niezliczona ilość wysepek oraz dzikie fale, rozbijające się o skaliste brzegi, stanowiły inspirację dla wielu malarzy i artystów. Szczególnie wartym polecenia miejscem w tym regionie jest Mont St. Michel, benedyktyńskie opactwo na małej, skalistej wysepce, do której podczas odpływu można dostać się pieszo, maszerując wąską groblą.

Jeśli natomiast zdecydujecie się na rejs po śródlądziu, szczególnie godne polecenia są Alzacja, Akwitania oraz Burgundia, słynące zarówno z zabytków, jak i z pięknych, zapadających w pamięć okoliczności przyrody.


Cogolin 
Antibes  
Tulon
Marsylia
Saint Mandrier sur Mer
Port Grimaud
Saint Raphael
Bormes les Mimosas
Port Pin Rolland
Hyeres

 


Imprezy lokalne/festyny

Na terenie całej Francji dniami wolnymi od pracy są:

 • Nowy Rok
 • Wielkanoc
 • Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja - Święto Pracy
 • 8 maja - Dzień Zwycięstwa
 • Zielone Świątki - Święto Zesłania Ducha Świętego (la Pentecôte) - święto ruchome
 • Boże Ciało (Fête-Dieu) - święto ruchome
 • 14 lipca - Rocznica Zburzenia Bastylii
 • 15 sierpnia - Wniebowstąpienie NMP
 • 1 listopada - Wszystkich Świętych
 • 25 grudnia - Boże Narodzenie

Poza tym, poszczególne regiony mają również swoje święta lokalne. Należą do nich Nice Carnival - obchodzony jedynie w Nicei (szczegóły tu: www.nicecarnaval.com), festiwal filmowy w Cannes (www.festival-cannes.com), czy zamknięcie Tour de France, mające miejsce w Paryżu. (www.letour.fr).

Topowe atrakcje

Do największych atrakcji turystycznych Francji należą:

 • Paryż, a w szczególności: Centrum Pompidou, Luwr, Musee d’Orsay, Katedra Notre Dame, no i oczywiście Wieża Eiffla (której, wbrew temu, co możemy zobaczyć w filmach, wcale nie widać z każdego okna w Paryżu).
 • Okolice Paryża, czyli Disneyland i Katedra w Chartres
 • Zamek Mont Saint-Michel
 • Zamki nad Loarą: Chambord, Chaumont, Cheverny i Chenonceau
 • Bordeaux, słynące z zabytków i wina
 • Zamek d'If, z którego zwiał sam Hrabia Monte Christo. 

 

Czarter jachtów Francja Akwitania

Czarter jachtów Francja Agen

Czarter jachtów Francja Buzet sur Baïse

Czarter jachtów Francja Alzacja

Czarter jachtów Francja Harskirchen

Czarter jachtów Francja Pont-a-Bar

Czarter jachtów Francja Saverne

Czarter jachtów Francja Bretania

Czarter jachtów Francja Glénac

Czarter jachtów Francja Melesse

Czarter jachtów Francja Saint-Martin-sur-Oust

Czarter jachtów Francja Suce sur Erdre

Czarter jachtów Francja Burgundia

Czarter jachtów Francja Briare

Czarter jachtów Francja Brienon

Czarter jachtów Francja Corbigny

Czarter jachtów Francja Joigny

Czarter jachtów Francja Saint-Léger-sur-Dheune

Czarter jachtów Francja Tonnerre

Czarter jachtów Francja Venarey-les-Laumes

Czarter jachtów Francja Vermenton

Czarter jachtów Francja Franche-Comté

Czarter jachtów Francja Auxerre

Czarter jachtów Francja Dole

Czarter jachtów Francja Port-sur-Saône

Czarter jachtów Francja Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin

Czarter jachtów Francja Korsyka

Czarter jachtów Francja Propriano

Czarter jachtów Francja Kraj Loary

Czarter jachtów Francja Grez Neuville

Czarter jachtów Francja Laval

Czarter jachtów Francja Sable sur Sarthe

Czarter jachtów Francja Langwedocja-Roussillon

Czarter jachtów Francja Argens-Minervois

Czarter jachtów Francja Bram

Czarter jachtów Francja Castelnaudary

Czarter jachtów Francja Lattes

Czarter jachtów Francja Lotaryngia

Czarter jachtów Francja Lutzelbourg

Czarter jachtów Francja Midi-Camargue

Czarter jachtów Francja Le Somail

Czarter jachtów Francja Négra

Czarter jachtów Francja Port-Lauragais

Czarter jachtów Francja Midi-Pyrénées

Czarter jachtów Francja Cahors

Czarter jachtów Francja Valence-sur-Baïse

Czarter jachtów Francja Oksytania

Czarter jachtów Francja Aigues-Mortes

Czarter jachtów Francja Capestang

Czarter jachtów Francja Owernia

Czarter jachtów Francja Dompierre-sur-Besbre

Czarter jachtów Francja Poitou-Charentes

Czarter jachtów Francja Sireuil

Czarter jachtów Francja Wybrzeże Lazurowe

Czarter jachtów Francja Bormes-les-Mimosas