Kryteria wyszukiwania

2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht żaglowy
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Kanada - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Kanada Kolumbia Brytyjska to prowincja Kanady, która oferuje żeglarskim podróżnikom największe atrakcje. Niezliczona ilość ciekawych miejsc, bogata oferta baz czarterowych, niespotykana nigdzie indziej fauna i flora tworzą bez wątpienia niesamowity i fascynujący akwen. Jest to uchowany przed niszczącą cywilizacją zakątek świata, który warto zaznaczyć na żeglarskiej mapie.

Kanada - państwo w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Kanada słynna jest ze swojej niezwykłej przyrody a ostatnio niezwykle oryginalnego premiera. Tutejsza przyroda przybiera niezwykle bogate formy, a dla żeglarzy szczególnie atrakcyjną częścią jest zachodnie wybrzeże - Kolumbia Brytyjska. To znakomite miejsce do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, od żeglarstwa pełnomorskiego po surfing. Ci, którzy mają czasami dość wody, tutaj też znajdą wspaniałe tereny do wspinaczki, kolarstwa górskiego czy jazdy na nartach.

W Kolumbii Brytyjskiej sezon żeglarski trwa okrągły rok. Urozmaicona linia brzegowa, bliskość dziesiątek małych i większych wysp, liczne mariny dają możliwość odskoczni od cywilizacji na własnej łodzi żaglowej bądź motorowej. Zreszta posiadanie własnej łódki to tradycja dla wielu mieszkańców tej części Kanady.

Obszar Kanady, z wyjątkiem części Wielkich Równin oraz najwyżej położonych pasm górskich, jest bardzo bogaty w wody śródlądowe. Klimat jest bardzo zróżnicowany i zależy od szerokości geograficznej. Na północy kraju średnia temperatura lipca wynosi –5 °C, a na południu 21 °C. W styczniu natomiast temperatury wahają się od –35 °C na północy do 1-4 °C na południowym zachodzie. Największe opady występują w Kordylierach. Ich roczna suma wynosi około 6000 mm. Na wybrzeżach wynoszą około 1000 mm, a w środkowej Kanadzie od 300 do 500 mm. W szacie roślinnej dominują lasy iglaste, czyli słynna kanadyjska tajga. Duża powierzchnia lądowa i małe zagęszczenie ludności stwarzają świetne warunki dla wielu gatunków zwierząt, szczególnie dużych ssaków, takich jak niedźwiedzie ( w Kanadzie występuja niedźwiedzie brunatne i czarne, czyli baribale, a nawet niedźwiedzie polarne), karibu czy łosie. Duże znaczenie przywiązuje się w Kanadzie dla ochrony przyrody - ochronie podlega tu aż 400 gatunków ptaków migrujących i ponad 11 mln ha siedlisk przyrodniczych.

Desolation Sound to jeden z najciekawszych do zwiedzenia akwenów na świecie. Sieć wodnych parków dla żeglarzy z wytyczonymi kotwicowiskami, pomostami oraz niezliczona ilość wysp, fiordy, spadające do oceanu góry i lodowce, a także foki, wydry, wodne ptactwo, stada orek, tworzą urocze i niezapomniane miejsce. Desolation Sound to tak zróżnicowany i bogaty akwen, że nawet najbardziej aktywni żeglarze ciągle odkrywają nowe miejsca.

Doskonale przygotowana flota jachtów, niezliczona ilość ciekawych miejsc oraz bogata oferta baz czarterowych uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami. Rejsy rozpoczynamy z Vancouver, Powell River i Sidney.Porty / Mariny

Vancouver - położone między brzegiem Pacyfiku a Górami Nadbrzeżnymi, jest urzekająco pięknym miastem, z dogodnymi połączeniami z resztą regionu, m.in. z Calgary na wschodzie. Warto zwiedzić centrum oraz wiktoriańską starówkę - Gastown, Museum of Anthropology czy muzea w kompleksie w Vaniera Park. Chinatown to dzielnica interesujących sklepów, restauracji i nieprzyzwoicie ruchliwych ulic, zaś kampus uniwersytecki położony jest w uroczym miejscu na półwyspie. Aby poczuć atmosferę miasta, należy się udać do Stanley Park nietkniętego kawałka dżungli z plażami, słynnym oceanarium położonego na północnym krańcu półwyspu w śródmieściu. Wielką pętlę przez całe miasto i część metropolii zatacza zbudowana na estakadzie kolejka Sky Train, która porusza się bez maszynisty.

Latem turyści zazwyczaj żeglują, łowią ryby, nurkują i urządzają kajakowe wycieczki, albo chodzą na plażę, wylegują się w parku lub przesiadują w nadmorskich kawiarniach.

Vancouver jest przepołowiony przez fiord Burrard Inlet, który wcina się w otaczające miasto góry. Można podziwiać z jednej strony imponującą panoramę wielkiego miasta, a z drugiej strony Park Stanleya. Niedaleko od metropolii odnajdziemy idealne kotwicowiska w bezpiecznych zatoczkach. Innym ciekawym miejscem dla żeglarzy jest Granville Island (dawny teren przemysłowy przebudowany w popularną i chętnie odwiedzaną halę targową, pełną wspaniałych lokalnych i międzynarodowych przysmaków), otoczony przystaniami na setki jachtów. Specjalnie wydzielone nabrzeże, przy którym nikt nie pobiera opłat, choć okres postoju jest limitowany do kilku godzin daje możliwość przejścia bezpośrednio z zacumowanego jachtu do kompleksu.

Rozwój miasta opiera się przede wszystkim na działalności portu, do którego przewozi się towary z głębi lądu - drewno, pszenicę i surowce mineralne. Port w Vancouver, zwany ze względu na położenie bramą na Daleki Wschód, pełni kluczową rolę na nowych światowych rynkach Pacific Rim. 

 


Powell Rivermiasto położone na północny zachód od Vancouver. Usytuowane jest na słonecznym wybrzeżu, którego najważniejszymi walorami są piękna plaża i czysta woda. Jest jednym z ulubionych miejsc dla prawdziwych miłośników aktywnego spędzania czasu. Można tu uprawiać wspinaczkę, wędkować i pływać kajakiem. Powell River charakteryzuje się doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, do której zaliczamy niezwykle przytulne i niepowtarzalne hoteliki, ciekawe miejsca przyrodnicze i historyczne doskonałe na piesze wycieczki. Jest to miasto, gdzie każdy żądny przygód znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

 

 

 

 

 
Wyspa Vancouver - jest największą z wysp zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej. W dużej mierze pokrywa ją bujna dżungla, w której stworzono specjalny szlak pieszych wycieczek tzw. „szlak rozbitków” (szlak zamykany jest na zimę). Ponadto wyspa Vancouver słynie z wielorybów, które można obserwować w trakcie wypraw z Victorii, Tofino i Ucluelet, a park narodowy Pacific Rim jest największym centrum obserwacji waleni w Kanadzie. Jest to również stolica świata dla sportowego połowu łososia. Wyspa daje niezwykłe szanse spędzania wolnego czasu. Woda między Wyspą Vancouver, a miastem o tej samej nazwie jest wyjątkowo ciepła, ponieważ spotykają się tam wody pływowe opływające wyspę z dwóch stron, od północy i południa.

Sidney - jest miastem portowym znajdującym się na wyspie Vancouver. To właśnie tutaj nagromadzone jest najwięcej marin, a Port Sidney jest jednym z najpopularniejszych na wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to jednak nie tylko raj dla żeglarzy, ale również dla wielbicieli owoców morza oraz wędkarzy, którzy mogą złowić tu łososie, dorsze, halibuty, sole i wiele innych gatunków, między innymi podczas specjalnie organizowanych wypraw. Ponadto Sidney jest jednym z chętniej odwiedzanych przez miłośników nurkowania miejsc. Spektakularna sceneria podwodnych parków zachwyci każdego, między innymi dzięki możliwości odkrycia raf i podwodnych ruin. Miłośnicy kajaków odnajdą się podczas ekspedycji do D'Arcy Island Marine Park, Reay Island, Rum Island lub Princess Margaret Marine Park w Portland.

 

 
Victoria - najbardziej brytyjskie z kanadyjskich miast. Od 1871 r. jest stolicą Kolumbii Brytyjskiej. Jest nie tylko politycznym centrum prowincji, ale także jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych. Jest to śliczne, spokojne miasteczko, które zachowało atmosferę staroświeckiego nadmorskiego kurortu. Niepowtarzalnego uroku dodają latem kwiaty wypełniające kosze wiszące tu na każdej latarni oraz skrzynki na każdym balkonie i w każdej sklepowej witrynie. Godzinami można spacerować tam pomiędzy wytwornymi wiktoriańskimi willami, po pięknych ogrodach i parkach. W centrum miasta, nad małą zatoką znajduje się zamek i budynek parlamentu, fantazyjnie oświetlone nocą.

 

 Ciekawostki i porady

 

 • Przelot z Warszawy do Kanady (Vancouver lub Calgary) to koszt ok. 3200 zł (LOT lub British Airways, bilety rezerwowane teraz na przyszły rok). Z dniem 1 marca 2008 r. Kanada zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1 sierpnia 2015 ruch bezwizowy obejmie również osoby legitymujące się paszportami bez cech biometrycznych. Zniesienie obowiązku wizowego nie daje automatycznej gwarancji wjazdu na terytorium Kanady. Decyzję tą podejmuje urzędnik imigracyjny na przejściu granicznym. Niektóre kategorie osób - w szczególności osoby, które były w przeszłości deportowane z Kanady lub które były karane - mogą być pozbawione prawa wjazdu. Decyzję co do długości pobytu w Kanadzie podejmuje urzędnik imigracyjny na granicy kanadyjskiej.
   
 • Na temat mniejszości seksualnych i etnicznych należy wypowiadać się bardzo oględnie; określenia Indianie i Eskimosi uchodzą za obraźliwe (Indian nazywa się członkami pierwszych narodów, Eskimosów - Inuitami). Niedopuszczalne jest używanie określeń wskazujących na dyskryminowanie z powodu pochodzenia lub przynależności. Kanada jest krajem szanującym swą wieloetniczność i wielokulturowość, gdzie bardzo zwraca się uwagę na tzw. poprawność polityczną.
   
 • Na wybrzeżu Pacyfiku niebezpieczne są niespodziewane wysokie fale (zdarzają się nieszczęśliwe wypadki, gdy fale zmywają turystów ze skał do oceanu).
   
 • Nawigacja nie stanowi większego problemu, ale żeglowanie po akwenach pływowych wymaga pewnej wiedzy z tego tematu. Dla mniej zaawansowanych żeglarzy firmy czarterowe oferują lokalnych przewodników. W miejscowych księgarniach można kupić żeglarskie mapy po okolicznych wodach. Pomocą służy również polonijny klub żeglarski.
   
 • Największymi atrakcjami Kolumbii Brytyjskiej są:
  - Vancouver i jego idylliczne plaże, wspaniałe parki, malownicze trasy wycieczek oraz dwutonowy zegar parowy, który świszczy, gwiżdże i wybucha,
  - Southern Gulf Island - raj dla wędkarzy, gdzie występują największe na świecie łososie,
  - Duncan i budowla ze szklanych butelek, „największy na świecie kij hokejowy” i słupy totemiczne w wiosce plemienia Cowichan,
  - park Strathcona i wyprawa czółnem do największego w Kanadzie wodospadu Della,
  - Valley of a Thousand Faces (Dolina Tysiąca Twarzy) z podobiznami 1400 słynnych ludzi, wymalowanymi na pniach cedrowych.
   
 • Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > Luty - Boat Shows w Vancouver
  > Lipiec (1) - Dzień Kanady "Canada Day". Obchody rocznicy Konfederacji Kanady, święto państwowe.
  > Sierpień - Święto Kolumbii Brytyjskiej