Kryteria wyszukiwania

2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht żaglowy
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Malediwy - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Malediwy Malediwy to ponad tysiąc małych wysepek, z których każda kusi słońcem święcącym praktycznie przez cały rok, uroczym podwodnym światem i wieloma możliwościami spędzenia wolnego czasu.

Malediwy to zarówno archipelag, jak i państwo leżące na Oceanie Indyjskim, około 500 km od Półwyspu Indyjskiego. 1192 wyspy wchodzące w skład tego archipelagu rozciągają się południkowo na długości ponad 800 km! Wszystkie one położone są na 26 atolach koralowych usytuowanych na podwodnych łańcuchach wulkanicznych. Najważniejsze dla kraju są turystyczne kurorty, których jest tam ok. 70. To właśnie tam przyjezdni spędzają większość czasu i to te miejsca przynoszą największe zyski.

Malediwy to przede wszystkim podwodne piękno. Dlatego głównym sposobem spędzania wolnego czasu przez turystów jest nurkowanie. I nic dziwnego, gdyż widoczność pod wodą sięga na Malediwach nawet do 50 metrów. Innym dość popularnym zajęciem jest surfing, który stał się tam ostatnio szczególnie popularny. Z pewnością można tez polecić żeglowanie pośród tych wszystkich, pięknych wysepek, co pozwoli turystom świetnie się zrelaksować i jednocześnie podziwiać urok Malediwów.

Choć dobra pogoda panuje tam praktycznie cały rok, a temperatura waha się od 29 do 32 stopni, należy pamiętać o panujących tam monsunach. W okresie od grudnia do kwietnia panuje tam klimat podzwrotnikowy wilgotny i gorący. Natomiast reszta roku to okres deszczowy. Mimo całorocznie dogodnych wiatrów żeglarzom na pewno przyjemniej będzie żeglować w  porze suchej, czyli od grudnia do kwietnia.

 Porty / Mariny / Kotwicowiska

Male - to stolica kraju, jego największy i praktycznie jedyny ośrodek miejski oraz główny port Malediwów. To tam znajduje się również port lotniczy, do którego przylatują turyści chętni poznać tę część świata. Male jest ponadto wyspą, praktycznie w całości zagospodarowaną urbanistycznie.Omadhoo
-  to mała wysepka i jednocześnie wioska rybacka. Jest jednym z bardziej klimatycznych i na pewno bardziej charakterystycznych miejsc na Malediwach z uroczymi domkami i z zadbanymi ogródkami przy nich. Można tu odpocząć na pięknej plaży, pozbierać muszle, jak również spędzić czas bardziej aktywnie, uprawiając przeróżne sporty wodne. Warto tez zaglądnąć do lokalnych knajpek, czy restauracji o spróbować tamtejszych specjałów kuchni, jak i ciekawych drinków.przepięknie położona wyspa i atol utworzony z 200 małych wysepek (prywatnych lub na sprzedaż), które w sezonie turystyczny zamieszkane są głównie przez turystów. Bogata fauna i flora rafy koralowej przyciąga miłośników nurkowania.

Meerufenfushii - to ponoć "klejnot Malediwów", najpiękniejsza wyspa tego archipelagu. Zachwyca rajskimi plażami, i czystą woda. Jest to idealne miejsce na relaks w cieniu liści palmowych, jak także na pływanie, nurkowanie, snorekelling, czy żeglowanie w około pobliskich, małych wysepek. Wyspa pełna kolonialnych rezydencji, którą Anglicy w 1798 roku odbili z rąk Hiszpanów, ustanawiając panowanie nad krajem.Ciekawostki i porady

  • Polskim turystom, którzy są chętni odwiedzić Malediwy wystarczy paszport. Jednak chęć dłuższego pobytu na Malediwach wymaga pozwolenia władz.
     
  • W związku z efektem cieplarnianym Malediwom może grozić zalanie, gdyż leżą one tylko 2 m.n.p.m
     
  • Male to nie tylko miasto portowe. Tu znajduje się również lotnisko. Stolica jest więc miejscem, które każdy, chąc nie chcąc, musi odwiedzić.