Kryteria wyszukiwania

2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht żaglowy
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Mauritius - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Mauritius Mauritius to wyspa, która zachwyca nie tylko pięknem krajobrazów, ale także bogatą kulturą związana z przeszłością kolonialną.

Mauritius położony jest w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km od Madagaskaru. Razem z wyspa Rodriguez, Cargados Carajos i Wyspami Agalega, które są jednocześnie terytoriami zależnymi Mauritiusa, tworzą archipelag Maskarenów. Wszystkie wyspy są pochodzenia wulkanicznego. Linia brzegowa Mauritiusa to ponad 300 km otoczonych piękną rafą koralową. Głównym portem i jednocześnie ośrodkiem miejskim na Mauritiusie jest Port Louis.

Mauritius to nie tylko cudowna przyroda, ale także ciekawa kultura ukształtowana na przestrzeni lat przez kolonialną historię tego kraju. Na wyspie znajduje się park narodowy - Chamarel – gdzie warta zobaczenia jest z pewnością ziemia wulkaniczna mieniąca się na 7 kolorów. Piękno wyspy można jednak zawdzięczać nie tylko lazurowej wodzie, rajskim plażom, ale także górom Moka, które stanowią piękny element krajobrazu. Warto również zobaczyć na wyspie ogrody botaniczne Seewoosagur Ramgoola zaprojektowane przez Pierr'a Poivre, wodospady Tamarin (niestety trudno dostępne!) oraz wybrać się do Maheborg - muzeum historycznego, które przybliży niezwykle bogata historia kraju.

Na Mauritiusie panuje klimat zwrotnikowy wilgotny. W lecie temperatura może nawet dochodzić do 31 stopni, natomiast w zimie średnia temperatura to 18 stopni. Należy pamiętać, że okres pomiędzy wrześniem, a majem jest czasem tropikalnych cyklonów więc jednocześnie nie jest najlepszym okresem na żeglowanie po tamtejszych wodach.Porty / Mariny / Kotwicowiska

Port Louis - największa Port Louis to jednocześnie stolica, jak również główny port tego kraju, a przy okazji miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Najciekawszą dzielnicą tego miasta jest Le Caudan Waterfront. To właśnie tam żeglarze przybijają do mariny. Można tam znaleźć klimatyczne restauracyjki podające dania lokalnej kuchni, zrobić zakupy, pójść do teatru, czy przenocować w pięcio gwiazdkowym hotelu - Le Labourdonnais. Warto pamiętać, że to nie tylko typowy ośrodek rozrywkowo – turystyczny, ale również kulturalny, w którym można odkrywać ciekawą historię kraju.

Ciekawostki i porady

  • Bardzo łatwo jest porozumiewać się na Mauritiusie, gdyż językiem urzędowym jest tu angielski, a w stałym użyciu jest również język francuski.
     
  • 60% powierzchni kraju objęte jest łącznością Wi-Fi.
     
  • W południowej części wyspy usytuawane jest międzynarodowe lotnisko Sir Seewoosagur Ramgoolam, na które przylatuje każdy, kto ma ochotę poznać Mauritius.